Nacházíte se zde: Úvod Cognex Cognex Co.

  • Cognex Co.

Firma Cognex byla založena v roce 1981 a  je největším světovým výrobcem Machine vision systémů - systémů strojového vidění. Její zařízení slouží ve všech oborech průmyslu ke kontrole, inspekci a identifikaci výrobků. V současné době má již vyrobeno a nasazeno více než 2 miliony machine vision systémů v celkové hodnotě přesahující 7 miliard $.

Vývojem nových zařízení a SW se zabývá několik set techniků a programátorů, kteří neustále hledají nové možnosti zdokonalení výrobků firmy Cognex. Firma Cognex má několik desítek zastoupení v celém světě a několik set systémových integrátorů - aplikačních firem.

Firma Cognex má více než 200 patentů v USA a více než 100 celosvětových patentů v oblasti systémů strojového vidění. 

Nasazení systémů strojového vidění je výhodné ke kontrole výrobků v sériové výrobě, kde lidský faktor může způsobit chybu při kontrole a k zákazníkovi by se tak dostal  výrobek, který kvalitou neodpovídá jeho požadavkům.
Systémy strojového vidění Cognex  jsou  nasazeny zejména v automobilních, potravinářských, farmaceutických firmách a u firem zabývajících se výrobou elektronických zařízení. S výhodou lze nasazovat tyto systémy také ke kontrole úplnosti výrobků nebo skupinových balení výrobků. Zařízení firmy Cognex lze také použít k navádění robotů na výrobky.

Systémy strojového vidění Cognex mohou ve velmi rychlém sledu měřit rozměry, úhly a tvary, počítat kusy výrobků, zjišťovat orientaci výrobků apod. Při těchto činnostech jsou schopny zároveň  číst a kontrolovat  1D a 2D všech normách a rozpoznávat ASCII znaky (OCR).  Barevná verze systémů Cognex může porovnávat barvy výrobků nebo jejich částí.
Systémy lze doplnit bohatou škálou osvětlovacích elementů sloužících k osvětlení sledovaného výrobku - objektu.

Všechny výrobky firmy Cognex odpovídají normám EU a jsou certifikovány světovými zkušebnami.

Nahoru