Nacházíte se zde: Úvod Infratechnika Laboratoř infračervené techniky

  • Laboratoř infračervené techniky

V rámci projektu Robustní detekční systém s hyperspektrálním snímáním jsme doplnili naše vybavení o techniku, která nám umožní provádět optická měření v širokém rozsahu infarčerveného spektra.

Optický stůl

Základ laboratoře tvoří masivní 400kg vážící optický stůl odolný vůči většině vnějších vlivů včetně vibrací. Optický 1000x1500mm stůl je vybaven silnou AL deskou s mříží děr se závity M6 pro upevnění optických přístrojů. Součástí stolu je široké příslušenství pro instalaci optických prvků a přístrojů.

Fluke 4180 Black Body

Tento přístroj umožňuje kalibraci IR přístrojů v rozsahu teplot -15°C až 120°C. Zároveň výrobce zaručuje vysoký stupeň uniformity aktivní části tělesa, což nám umožňuje kalibraci kamerových IR systémů.

Monochromátor MSH-300

Czerny-Turner monochromátor MSH-300 firmy LOT Quantum design je vybaven USB rozhraním pro automatizované měření a difrakčními mřížkami 100 a 300l/mm pro pásma MWIR a LWIR.

Integrační sféra, zdroj IR záření, detektor InSb/MCT

Laboratoři jsme vybavili rovněž 4" zlacenou integrační sférou (koulí) se čtyřmi 1"porty určenou pro měření v IR pásmech a širokopásmovým 10W zdroje IR záření. Pro měření intenzity záření jsme laboratoř doplnili dvoupásmovým InSb/MCT kapalným dusíkem chlazeným detektorem pro pásma MWIR a LWIR včetně chopperu a lock-in zesilovače.

Nahoru