Nacházíte se zde: Úvod Infratechnika LWIR kamery IRCA

  • LWIR kamery řady IRCA

Kamery řady IRCA pro infračervené dlouhovlnné pásmo (LWIR) vznikly v rámci vývoje pro projekt HDES ( Hyperspektrální detekční systém nebezpečných substanci). Kamery byly dále vylepšeny v rámci projektu RODES (Robustní detekční systém). Oba projekty byly zpracovány v rámci projektů bezpečnostního výzkumu MVČR pro Hasičský záchranný sbor.

Jedná se o kamery pracující v pásmu 7-14um (LWIR). Kamery jsou přizpůsobeny pro speciální a vědecké účely a obsahující funkce, které žádné z kamer na běžném trhu nemají. Zejména se jedná o přímý přístup k radiometrickým datům ze senzoru, real-time lineární pixelové korekce (offset a gain), možnost konvolučních funkcí pro jádro konvoluce 3x3 nebo 5x5, apod.
Kamery jsou založeny na propojení výkonného FPGA a dvoujádrového ARM procesoru. Výstupem mohou být jednotlivé snímky nebo obrazový stream. Pro propojení s nadřazeným systémem zpracování obrazu je kamera vybavena gigabitovým Ethernet rozhraním.

Na konci roku 2020 jsme úspěšně prošli s kamerami řady IRCA testy na EMC, teplotními testy a vibračními testy. Kamera byla testována pro průmyslové použití. Více informací k testům naleznete v Novinkách na našem webu.

Více informací o kamerách IRCA naleznete v letáku zde.

 

příslušenství

Kamery řady IRCA mohou být vybaveny adaptéry pro připojení libovolného IR objektivu s libovolným závitem. IR objektivy jsme schopni navrhnout a dodat ze sortimentu firmy Wavelenght.

Volitelnou součástí kamer jsou kabely pro gigabitový Ethernet a připojení IO a napájení. Jedná se o standardy s konektory M12.

Nahoru